Moje książki

„Weronika, twój mąż tu jest! - Gdy Niemcy i Polacy się kochają“

Dlaczego polskie kobiety są tu na drugim miejscu zagranicznych partnerek niemieckich mężczyzn? Jak wysokie jest prawdopodobieństwo, że związek się nie uda? Jakie problemy mają dzieci takich par? Rozmawiałem z ponad pięćdziesięcioma parami i analizowałem typowe konflikty.

„VIVA WARSZAWA – Książka dla turystów, słoików i gastarbeiterów“

O mojej nowej książce „Viva Warszawa – Książka dla turystów, słoików i gastarbeiterów“. Ojej, co można powiedzieć dobrego o Warszawie, najbardziej znienawidzonym mieście w Polsce?

"Expedition to the Poles"

„Steffek goes Hollywood – właśnie ukazało się moje pierwsze dzieło w języku angielskim, e-book „Expedition to the Poles”. Najważniejsze informacje o mentalności Polaków…

"Berlin-Warszawa-Express, Pociąg do Polski"

W książce opisuję podróż słynnym pociągiem Eurocity z Berlina do Warszawy. Po drodze poznaję dziwnych ludzi (Japończyka, który czyta Mickiewicza, sobowtórkę Dody Elektrody…

"Moja klasyczna paranoja"

„W pazdzierniku 2010 zostala wydana moja druga ksiazka „Moja klasyczna paranoja”. Od wczesnych lat młodości należę do ok. 5% wszystkich słuchaczy muzyki, którzy są prześladowani i szykanowani przez fanów popa i rocku.

"Viva Polonia"

„Viva Polonia – jako niemiecki gastarbeiter w Polsce” to mój subiektywny portret polskiej mentalności, od przesądów po miłość, indywidualizm, znaki toaletowe i teorie spiskowe, w sumie prawie sto haseł. „Viva Polonia” ukazała się najpierw w październiku 2006 roku pod tytułem „Polska da się lubić”.